Ο ΑΠΟΕΛ έφερε 1-1 με την Ντόρτμουντ στο ΓΣΠ στην 3η αγωνιστική της φάσης των ομίλων στο Τσάμπιονς Λιγκ. Ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος ισοφάρισε. (όλο το άρθρο)

Η ΑΕΚ νίκησε 103-101 στην παράταση στην Ιταλία τη Βενέτσια στη 2η αγωνιστική του Τσάμπιονς Λιγκ στο μπάσκετ. Ηταν η πρώτη νίκη της ΑΕΚ στη διοργάνωση. (όλο το άρθρο)

Η σημαντική και με κοινωνικές προεκτάσεις πρωτοβουλία, που έχει πάρει ο Βαγγέλης Μαρινάκης, βρίσκει συμπαράσταση από την Μπαρτσελόνα. Πριν από. (όλο το άρθρο)

Περίπατο έκανε η Λίβερπουλ στην Σλοβενία, συντρίβοντας με 7-0 την Μάριμπορ. Οι κόκκινοι πήραν την πρώτη τους νίκη στο Τσάμπιονς Λιγκ. (όλο το άρθρο)

Με μια εκπληκτική εμφάνιση στο 4ο δεκάλεπτο και στην παράταση, η ΑΕΚ πήρε μια πολύ σημαντική νίκη στην Ιταλία επί της Βενέτσια για την 2η αγωνιστική του Basketball Champions League.  H Ένωση πέρασε νικηφόρα με 103-101 στην παράταση (85-85κ. (όλο το άρθρο)

Ρεάλ και Τότεναμ αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στη Μαδρίτη, όπως και το ΑΠΟΕΛ με την Ντόρτμουντ στην Κύπρο, όπου σκόραρε και δεν πανηγύρισε ο Παπασταθόπουλος (videos) (όλο το άρθρο)

Με την άμυνα να αποτελεί το αδύναμο σημείο του, ο Άρης γνώρισε βαριά εκτός έδρας ήττα από τη Νίμπουρκ (99-70) για τη 2η αγωνιστική του Basketball Champions League (όλο το άρθρο)

Κάθε άλλο παρά να κρυφτούν πίσω από το δάχτυλό τους επιχείρησαν οι «ερυθρόλευκοι» στη συνέντευξη Τύπου εν όψει της αναμέτρησης με την Μπαρτσελόνα στη Βαρκελώνη, για την 3η αγωνιστική του Champions League. Τόσο ο Τάκης Λεμονής όσο και ο Αλμπέρτο Μποτία αναφέρθηκαν στη δυναμικότητα του αντιπάλου και στις δυσκολίες. (όλο το άρθρο)

Η Λίβερπουλ νίκησε 7-0 στο Μάριμπορ και ισοφάρισε το ρεκόρ μεγαλύτερης εκτός νίκης στο Champions League, ενώ η Σπαρτάκ επικράτησε 5-1 της Σεβίλλης στη Μόσχα! (videos) (όλο το άρθρο)

Η Stoiximan, η κορυφαία εταιρεία στοιχηματισμού στο διαδίκτυο στην Ελλάδα, δημιούργησε ένα διευρυμένο πρόγραμμα κοινωνικής προσφοράς, με την ονομασία "Μικροί Ήρωες" (όλο το άρθρο)