Η "απόδραση" της Καβάλας από το Λαύριο, η ευρεία νίκη των Ικάρων Σερρών στο ντέρμπι επιβίωσης με την Αγία Παρασκευή, αλλά και η επικράτηση του Φιλαθλητικού από τον ΟΦΗ, ήταν τα αποτελέσματα που ξεχώρισαν κατά την 11η αγωνιστική. Μια ημέρα στην οποία οι πρωτοπόροι (ΑΕΚ και Ψυχικό είχαν εύκολο έργο), ενώ ο Κόροιβος γλίτωσε από του. (όλο το άρθρο)

σχετικά νέα

Για δεύτερη φορά την φετινή σεζόν ο Κρις Σίνγκλετον αναδείχθηκε STOIXIMAN.GR MVP της αγωνιστικής. (όλο το άρθρο)

Με 6 ματς άνοιξε σήμερα η αυλαία της 32ης εμβόλιμης αγωνιστικής  στην Α1 ΕΠΣΗ: Αναλυτικά τα αποτελέσματα Α1 Κατηγορία (32η αγωνιστική) Μοίρες – Φαιστός 0-1 Α.Ο. (όλο το άρθρο)

Τους διαιτητές που θα σφυρίξουν στα ματς της 24ης αγωνιστικής της Football League γνωστοποίησε η ΚΕΔ. Αναλυτικά οι διαιτητές:  Σαββάτο (1/4)  Πανσερραϊκός - Απόλλων Σμύρνης (15:00 ΕΡΤ3, Δημ. (όλο το άρθρο)

Σε 46 εβδομάδες η Super League θα πρέπει να χωρέσει 40 αγωνιστικές! Θα τα καταφέρει; (όλο το άρθρο)

Το διοικητικό συμβούλιο της Super League επικύρωσε τη μεγάλη καινοτομία στο ελληνικό ποδόσφαιρο, καθώς από την ερχόμενη κιόλας αγωνιστική περίοδο (όλο το άρθρο)

Ο Παναγιώτης Διαμαντής έμεινε εκτός ορισμών σε αγώνα της  Basket League αυτής της αγωνιστικής, μετά την διαιτησία του στο ντέρμπι της ΑΕΚ με τον Παναθηναϊκό. Στην συνεδρίαση της ΚΕΔ, την Τετάρτη (29/3) για τους ορισμούς των αγώνων της 24ης αγωνιστικής της Basket League, ο Διαμαντής δεν ορίστηκε πουθενά. (όλο το άρθρο)

Εντυπωσιακά παιχνίδια στην 21η αγωνιστική της Α1 πόλο των ανδρών με δύο ματς ολοκληρώνονται ισόπαλα και άλλα δύο να κρίνονται στο γκολ (όλο το άρθρο)

Το Εργατικό Κέντρο Ν. Λάρισας, οργανώνει διαμαρτυρία έξω από το Γενικό Νοσοκομείο Λάρισας, την Τρίτη 4 Απριλίου 2017, στις 11 π. (όλο το άρθρο)

Την ήττα με 1-0 γνώρισε ο Παναιτωλικός στα Γιάννενα από τον ΠΑΣ, στο εξ’ αναβολής παιχνίδι της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κ20 Super League. Το μοναδικό γκολ σημείωσε στο 76’ ο Ψαρράς με εκτέλεση πέναλτι. (όλο το άρθρο)

Αρχίζει την Πέμπτη (30/3) η 29η και προτελευταία αγωνιστική για την κανονική περίοδο της Euroleague. Ο Ολυμπιακός έχει ήδη εξασφαλίσει την πρόκρισή του και μάλιστα με πλεονέκτημα έδρας στην επόμενη φάση και έτσι πηγαίνει χωρίς άγχος στην Κωνσταντινούπολη για τον αγώνα της Πέμπτης (30/3, 20:00) με την Αναντολού Εφές, που έχει επίσης προκριθεί. (όλο το άρθρο)

Με τρία παιχνίδια ξεκινά την Πέμπτη (30/03) η προτελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας της Euroleague. Ο Ολυμπιακός δοκιμάζεται στην Κωνσταντινούπολη με αντίπαλο την Εφές Αναντολού, η Μπάμπεργκ υποδέχεται την Νταρουσάφακα, ενώ η Μπαρτσελόνα φιλοξενεί τη Μακάμπι Τελ Αβίβ. (όλο το άρθρο)

Πρεμιέρα σήμερα, Πέμπτη, στην 29η και προτελευταία αγωνιστική για την κανονική περίοδο της Euroleague. Ο Ολυμπιακός έχει ήδη εξασφαλίσει την πρόκρισή του και μάλιστα με πλεονέκτημα έδρας στην επόμενη φάση και έτσι πηγαίνει χωρίς άγχος στην Κωνσταντινούπολη για τον αγώνα με την Αναντολού Εφές (30/3, 20:00), που έχει επίσης προκριθεί. (όλο το άρθρο)

Φανταστικοί Ουόριορς, καθώς στο πρώτο δεκάλεπτο του χθεσινού αγώνα κόντρα στους Σπερς, βρέθηκαν στο -22, αλλά με κορυφαίους τους "συνήθεις υπόπτους" Στέφεν Κάρι (29 πόντοι, 11 ασίστ) και Κλέι Τόμσον (23 πόντοι), κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή. Από την άλλη οι γηπεδούχοι, ηττήθηκαν για πρώτη φορά μετά από 5 σερί νίκες, καθώς οι Γκασόλ (18 πόντοι, 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ) και Λέοναρντ (19 π (όλο το άρθρο)