Ο Άρης κατάφερε να πάρει τη νίκη κόντρα στη Νίμπουργκ με 83-79 αλλά όχι και τη διαφορά από το πρώτο μεταξύ τους ματς, παραμένοντας έτσι στην τέταρτη θέση του ομίλου του, εξασγαλίζοντας ωστόσο την πρόκριση στην επόμενη φάση του Champions League. Δεκάλεπτα: 19-22, 45-44, 62-63, 83-79. (όλο το άρθρο)

σχετικά νέα

Ο Δημήτρης Μάνος με δυο δικά του γκολ, υπέγραψε τη νίκη του ΟΦΗ επί του Κισσαμικού στο "Θ. Βαρδινογιάννης" (2-0). (όλο το άρθρο)

Με γκολ στο 89' ο Ατρόμητος νίκησε 1-0 τη Βέροια στην Ημαθία για την 22η αγωνιστική της Super League. Σε ένα πολύ κακό παιχνίδι η ομάδα του Σα Πίντο απείλησε δύο φορές στο τέλος κάθε ημιχρόνου! Στο 44' ο Ατρόμητος είχε δοκάρι με τον Φυτανίδη και στο 89' ο Ντιγκινί, που επέστρεψε μετά τον σοβαρό τραυματισμό του, χρίστηκε σκόρερ κι έδωσε τη νίκη στους φιλοξενούμενους. (όλο το άρθρο)

Μόλις "έσφιξε τα λουριά" στην άμυνα, ο Παναθηναϊκός Superfoods ξέφυγε στο σκορ απέναντι στον Κολοσσό, παίρνοντας εν τέλει τη νίκη (82-73) για την 19η αγωνιστική της Stoiximan.gr Basket League. (όλο το άρθρο)

Ο Ολυμπιακός πέρασε άνετα απο την Πάτρα επικρατώντας του Απόλλωνα με 87-70 σε αναμέτρηση για την 19η αγωνιστική της Α1 ανδρών. Πρώτος σκόρερ. (όλο το άρθρο)

Ο Παναθηναϊκός δυσκολεύτηκε στο πρώτο μέρος, αλλά τελικά νίκησε 82-73 τον Κολοσσό Ρόδου στο «Βενετόκλειο», στο πρώτο σημερινό παιχνίδι για την 19η αγωνιστική της Α1 μπάσκετ. «Κλειδί» για την επικράτηση του «τριφυλλιού» αποτέλεσε το γεγονός ότι η άμυνά του δέχθηκε μόλις εννέα πόντους στην τρίτη περίοδο. (όλο το άρθρο)

“Νεκροταφείο” τα αποδυτήρια του Καραϊσκάκη μετά την ήττα από τον Πανιώνιο, αλλά οι παίκτες είδαν έναν Μπέντο βγαλμένο από τη βραδιά της πρόκρισης επί της Οσμάνλισπορ (όλο το άρθρο)

Ο Νικολά Ντιγκινί επέστρεψε από τον σοβαρό τραυματισμό του κι έδωσε τρίτη σερί νίκη στον Ατρόμητο, με 1-0 επί της Βέροιας στο 89', για την 22η αγωνιστική (όλο το άρθρο)