Μάχη ψήφο - ψήφο ανάμεσα σε Σωκράτη Παπασταθόπουλο και Ματς Χούμελς για την απάντηση στο ερώτημα σχετικά με τον κορυφαίο στόπερ στην Bundesliga! Προηγείται ο Έλληνας διεθνής στόπερ της Ντόρτμουντ (όλο το άρθρο)

Ο Πόρτου σκόραρε στο Camp Nou μόλις στο 3ο λεπτό και έβαλε την Ζιρόνα μπροστά στο σκορ, αλλά Σουάρες, Μέσι και Κοουτίνιο απάντησαν με καταιγισμό τερμάτων για το τελικό 6-1 υπέρ της Μπαρτσελόνα. Το BBC "καθάρισε" για την Ρεάλ κόντρα στην Αλαβές. (όλο το άρθρο)

Το κεντρικό αμυντικό δίδυμο της Ίντερ, Σκρίνιαρ και Ρανόκια, σκόραρε από.. (όλο το άρθρο)

Το Sport24.gr αναλύει τον τρόπο με τον οποίο ο Ραζβάν Λουτσέσκου θα επιχειρήσει να ανοίξει τον ρυθμό του ντέρμπι με τον Ολυμπιακό και να "στηρίξει" τις προωθήσεις των Μάτος και Βιεϊρίνια. (όλο το άρθρο)

Συναρπαστικό ήταν το ματς στην Τουλούζη με έξι γκολ, αλλά χωρίς νικητή, καθώς η τοπική ομάδα αναδείχθηκε ισόπαλη (3-3) με τη Μονακό (όλο το άρθρο)

Ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε με 24-19 επί του Διομήδη και παρέμεινε αήττητος στην Handball Premier. Εύκολα ο ΠΑΟΚ, σημαντική νίκη για το Καματερό. (όλο το άρθρο)

Ο Φοίνικας Σύρου επιβλήθηκε με 3-2 σετ επί του ΠΑΟΚ των πολλών αλλαγών, ενώ ο Ηρακλής Χαλκίδας δυσκόλεψε τον Ολυμπιακό που τελικά πήρε τη νίκη με 3-2 σετ (όλο το άρθρο)

Ο Γιώργος Περπερίδης γράφει για τον Ολυμπιακό που μπαίνει ως short stack κόντρα στον chip leader ΠΑΟΚ στηv παρτίδα της Τούμπας και πώς μπορεί να επαληθευτεί η παροιμία "από αγάπη πήρε ο κοχλιός την πεταλούδα" (όλο το άρθρο)

Ο Πανναξιακός επικράτησε με 3-2 σετ επί των Μακεδόνων και επέστρεψε στον Άρη να τους "πιάσει" στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας της Volleyleague γυναικών (όλο το άρθρο)

Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες στιγμές των αναμετρήσεων του Σαββάτου (24/2) που διεξήχθησαν στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Super League Σουρωτή. (VIDEOS). (όλο το άρθρο)

Ο Κώστας Μήτρογλου παραμένει στα "πιτς" λόγω προβλήματος στον μηρό, κάτι που σημαίνει πως θα απουσιάσει από το αυριανό (25/2, 22:00) ντέρμπι της Μαρσέιγ με την Παρί Σεν-Ζερμέν (όλο το άρθρο)

Η Λίβερπουλ δεν συνάντησε αντίσταση από τη Γουέστ Χαμ και τη συνέτριψε με 4-1. Εύκολα με το ίδιο σκορ και η Μπράιτον, νίκη για Χάντερσφιλντ "Έπιασε" Κέιν ο Σαλάχ, νίκη με Καρνέζη και Χολέμπας η Γουότφορντ. (όλο το άρθρο)

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε πιο εύκολα απ' ότι δείχνει το τελικό 2-0 της Λαμίας και για πρώτη φορά τη φετινή σεζόν έφτασε στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα, όντας δυο βαθμούς μακριά από τον Πανιώνιο και την πεντάδα (όλο το άρθρο)

Την επομένη του θριάμβου επί του Παναθηναϊκού Superfoods, η EuroLeague έκανε την αποτίμηση της προσφοράς του Αλεξέι Σβεντ στο παιχνίδι της Χίμκι. Δείτε τις καλύτερες φάσεις του. (όλο το άρθρο)

Εύκολα πήρε τη νίκη κόντρα στο Παλαιό Φάληρο η Βουλιαγμένη με 14-6 και παρέμεινε στη δεύτερη θέση. Πέμπτη διαδοχική νίκη για τον ΠΑΟΚ που βλέπει πλέι οφ. (όλο το άρθρο)

Μετά από ένα τελικό που κρίθηκε στο τελευταίο δευτερόλεπτο ο ΟΦΝΙ επιβλήθηκε με 21-20 επί του ΠΑΟΚ και κατέκτησε το Κύπελλο στο χάντμπολ γυναικών (όλο το άρθρο)