Ο Ιάπωνας επιθετικός, Καζουγιόσι Μιούρα, θα γιορτάσει τα 50ά του γενέθλια στον αγωνιστικό χώρο καθώς ανανέωσε το συμβόλαιο συνεργασίας του με τη Yokohama FC, ομάδα της δεύτερης κατηγορίας (όλο το άρθρο)

Παρελθόν αποτελεί για τον ΟΦΗ ο Νίκος Νιόπλιας. Μετά το παιχνίδι με τη Λαμία, στο οποίο η ομάδα του Ηρακλείου ηττήθηκε με 2-1, ο Κοζανίτης προπονητής παραιτήθηκε. (όλο το άρθρο)

Την 100η συνεχόμενη νίκη του στην κανονική περίοδο της Α1 πόλο των ανδρών πήρε ο Ολυμπιακός που πέρασε με 18-4 από τη Χίο. Μεγάλη νίκη της Γλυφάδας στον Πειραιά επί του Εθνικού με 7-4. (όλο το άρθρο)

Ο γιος του σπουδαίου Τζον Στόκτον, Μάικλ, ήρθε σε συμφωνία με τον Απόλλωνα Πατρών. Το γεγονός το δήλωσε και ο προπονητής της ομάδας, Θανάσης Σκουρτόπουλος. (όλο το άρθρο)

Ο Πανιώνιος έσπασε το ρεκόρ που δημιούργησε πέρυσι ο Φάρος για το καλύτερο ξεκίνημα στην ιστορία της Α2 (14-0), αλλά τη νίκη της 14ης αγωνιστικής την πέτυχε ο Ηρακλής, που "γύρισε" διαφορά 23 πόντων και νίκησε στην παράταση τον Φάρο! (όλο το άρθρο)

Ο Κολοσσός πήρε σπουδαία νίκη (77-83) μέσα στο Ρέθυμνο, με τους Αχονεν-Ρέλεφορντ να "καθαρίζουν" και τον νεαρό Παπαδάκη να κάνει σπουδαία εμφάνιση (όλο το άρθρο)

Εκτός αποστολής λόγω του προβλήματος στη μέση, έμεινε οριστικά ο Ούγκο Αλμέιδα για την εντός έδρας αναμέτρηση της ΑΕΚ με τον Αστέρα. Δείτε την πρώτη αποστολή του Μανόλο Χιμένεθ. (όλο το άρθρο)

Ο Πανιώνιος επικράτησε με 2-0 του Παναιτωλικού σε ένα ματς όπου είχε την καθολική υπεροχή κόντρα στην ομάδα του Αγρινίου που πέρα από το πρώτο δεκάλεπτο δεν απείλησε σε κανένα σημείο της αναμέτρησης (όλο το άρθρο)

Με δύο γκολ του Σέρχιο Ράμος από ασίστς του Τόνι Κρόος, η Ρεάλ επέστρεψε στις επιτυχίες, νίκησε 2-1 τη Μάλαγα και αναδείχθηκε πρωταθλήτρια χειμώνα στην Ισπανία (videos) (όλο το άρθρο)

Το Λαύριο νίκησε μέσα στη Χαλκίδα την Κύμη με σκορ 81-86, με τον Πάντερ και τον Νίξον να καθαρίζουν στην τελευταία περίοδο. Ξεχώρισε ο Κέβιν Πάντερ (23π). (όλο το άρθρο)

Με τρομερή εκτέλεση φάουλ ο Ρούνεϊ πέτυχε το ιστορικό 250ό γκολ του με τη φανέλα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και της χάρισε βαθμό στο 94' στην έδρα της Στόουκ (videos) (όλο το άρθρο)

Η γυναικεία ομάδα πόλο του Ολυμπιακού θα αντιμετωπίσει στα προημιτελικά της Euro League την ιταλική Πάντοβα (όλο το άρθρο)

Ο ΠΑΟΚ δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στο τέλος νίκησε εύκολα την Δόξα Λευκάδας με 84-67, με το ρεκόρ του να είναι πλέον στο 8-6. Nταμπλ-νταμπλ και πάλι ο Κλάντον (16π, 14ρ). (όλο το άρθρο)

Με χαρακτηριστική άνεση ο Παναθηναϊκός πήρε το ντέρμπι τετράδας επί του Παμβοχαϊκού αφού επιβλήθηκε με 3-0 σετ. Άνετη νίκη με το ίδιο σκορ και για τον Ολυμπιακό κόντρα στον Εθνικό Αλεξανδρούπολης. (όλο το άρθρο)

Η ΑΕΚ έχασε όλα κι όλα τρία σουτ στο πρώτο ημίχρονο (!) και νίκησε δια περιπάτου τον Απόλλωνα Carna 88-69, παραμένοντας αήττητη (7-0) εντός έδρας στη Stoiximan.gr Basket League. (όλο το άρθρο)

Με γκολ του Μάριο Γκόμεθ η Βόλφσμπουργκ νίκησε 1-0 το Αμβούργο στο ντεμπούτο του Κυριάκου Παπαδόπουλου, στο 92' η Σάλκε, πέρασε απ'τη Βρέμη η Ντόρτμουντ, ενώ η Χόφενχαϊμ ολοκλήρωσε αήττητη τον πρώτο γύρο! (videos) (όλο το άρθρο)