Ο Ιατροδικαστής που εξέτασε την σωρό της αποθανούσας παίκτριας του Κολεγίου του Νορθγουέστερν, Τζόρνταν Χάνκινς, αποφάνθηκε ότι η νεαρή αθλήτρια αυτοκτόνησε (όλο το άρθρο)

Η Μπολόνια υποχρέωσε την Ίντερ στην πρώτη της απώλεια (1-1), με τους "νερατζούρι" μάλιστα να γλιτώνουν την ήττα με αμφισβητούμενο πέναλτι (video) (όλο το άρθρο)

Από διάστρεμμα στην ποδοκνημική υποφέρει ο Ανδρούτσος, ενοχλήσεις στον προσαγωγό για τον Φορτούνη. Η κατάσταση τους ενόψει του ντέρμπι με την ΑΕΚ (24/9). (όλο το άρθρο)

Η Λέστερ νίκησε 2-0 τη Λίβερπουλ στο "King Power Stadium" και πήρε την πρόκριση στους "16" του League Cup. Τέταρτη σερί αποτυχία για την ομάδα του Κλοπ. (όλο το άρθρο)

Το χαζό πέναλτι του Ζουμά έδωσε στον Ολυμπιακό το προβάδισμα σε έναν αγώνα που δεν είχε ευκαιρία και έμεινε πάνω από μισή ώρα χωρίς τελική προσπάθεια απέναντι στον Αστέρα. Ο Θέμης Καίσαρης γράφει για την τύχη του Χάσι και τον πολύ ανεβασμένο Εμενίκε. (όλο το άρθρο)

Κατά τη διάρκεια του ημιχρόνου στην αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον Αστέρα και εν συνεχεία στο 60' άγνωστοι από την εξέδρα των οργανωμένων οπαδών έσπασαν δύο κάμερες που βρίσκονταν στο πέταλο (όλο το άρθρο)

Ο Σιμόνε Τζάτζα έβαλε 3 γκολ στον Ρομπέρτο σε 8 λεπτά και η Βαλένθια νίκησε 5-0 τη Μάλαγα. Αυτή η πιο βαριά ήττα στην καριέρα του Μίτσελ, με την απόλυση να φαντάσει κοντά (video). (όλο το άρθρο)

Σχόλια των γνωστών-αγνώστων haters των social media, οδήγησαν την Κατερίνα Στεφανίδη στο να γράψει ένα μακροσκελές μήνυμα στο προφίλ της στο Instagram που αξίζει να διαβάσεις (όλο το άρθρο)

Με τον Εμενίκε να σκοράρει από το σημείο του πέναλτι στο 71' και έξι λεπτά μετά στην κόντρα, ο Ολυμπιακός νίκησε τον Αστέρα με 2-1 στο Φάληρο στην πρεμιέρα των ομίλων του Κυπέλλου. Ο Τσουκαλάς μείωσε για τους Αρκάδες. (όλο το άρθρο)

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου επέλεξε 18άδα με ενδιαφέρον για τον πρώτο αγώνα του ΠΑΟΚ στο Κύπελλο με τον Λεβαδειακό στο Καυτανζόγλειο. Ποιοι είναι οι βασικοί που έμειναν εκτός. (όλο το άρθρο)

Το μεσημέρι της Τετάρτης θα πραγματοποιηθεί η κλήρωση της Α1 πόλο σε άνδρες και γυναίκες, ενώ θα βραβευτούν και οι κορυφαίοι της περσινής σεζόν (όλο το άρθρο)

Με την τετράδα των Γκριν, Λαρεντζάκη, Μαυροειδή και Άτιτς να την οδηγεί, η ΑΕΚ επιβλήθηκε με 88-85 της Ούνικς Καζάν σε φιλικό παιχνίδι (όλο το άρθρο)

Οι πόρτες άνοιξαν για τον κόσμο στον αγώνα Κυπέλλου ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Αστέρα, σε αντίθεση με το Σάββατο, με το αποτέλεσμα να εντυπωσιακό (photos) (όλο το άρθρο)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αναμένεται να ζητήσει από τους φιλάθλους της να σταματήσουν τα συνθήματα για το μέγεθος του.. (όλο το άρθρο)

Το Λαύριο υποδέχεται την ΤΣΣΚΑ Μόσχας στο πιο δυνατό φιλικό της προετοιμασίας του και ο ΜακΚένζι Μουρ έβγαλε τη φάση του καλοκαιριού (όλο το άρθρο)

Ο Πανιώνιος υποδέχεται το Λαύριο το Σάββατο (23/9) για το Κύπελλο Ελλάδας και θα παραταχθεί με την εφηβική ομάδα (όλο το άρθρο)