Η Αγγλική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία (FA) ανακοίνωσε πως η Μάντσεστερ Σίτι κατηγορείται για παραβίαση κανονισμών σε σχέση με το αντί-ντόπινγκ κοντρόλ. Κατηγορίες και για την πρώην ομάδα του Τζέιμι Βάρντι. (όλο το άρθρο)

Λίγο πριν κλείσουν τα τέσσερά τους χρόνια, τα footshirts- τα μπλουζάκια που έχετε αγαπήσει- πρόσθεσαν άλλα 11 νέα σχέδια στη συλλογή τους (όλο το άρθρο)

Η Σαμπντόρια με νίκη θα έπιανε στην Τορίνο στη βαθμολογία, προηγήθηκε με γκολ του Πάτρικ Σικ, αλλά ο Χουάν Ιτούρμπε απάντησε και χάρισε τον βαθμό στην "γκρανάτα" (videos) (όλο το άρθρο)

Το "καθαρό" τρίποντο που ήθελε για να μείνει στην κατηγορία πήρε η Παναχαϊκή η οποία επιβλήθηκε με 3-1 σετ επί της Κύζικου η οποία υποβιβάστηκε στην Α2 (όλο το άρθρο)

Η άμυνα της Εσπανιόλ έκανε δώρο δύο γκολ στον Σουάρες, ενδιάμεσα σκόραρε και ο Ράκιτιτς, έτσι η Μπαρτσελόνα νίκησε 3-0 στο καταλανικό ντέρμπι και διατηρήθηκε στην κορυφή. Δείτε τα υπόλοιπα ματς στη "μάχη" τίτλου με τη Ρεάλ (videos). (όλο το άρθρο)

Ο Γιώργος Μπόγρης επελέγη στην καλύτερη πεντάδα του Basketball Champions League, δείγμα της εξαιρετικής του παρουσίας φέτος (και) στη διοργάνωση της FIBA (όλο το άρθρο)

Ο ΙΕΚ Ξυνή επιβλήθηκε με 25-19 επί του Διομήδη Άργους και προκρίθηκε στον τελικό με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κώστα Τσιλιμπάρη που έπιασε 6 πέναλτι. Σπουδαίο διπλό ο Δούκας. (όλο το άρθρο)

Η Στέλλα Χριστοδούλου ανακηρύχτηκε ως πολυτιμότερη αθλήτρια της χρονιάς έπειτα από την ψηφοφορία των προπονητών της Α1 βόλεϊ γυναικών (όλο το άρθρο)

Δείτε βίντεο από τον επίσημο λογαριασμό του Ολυμπιακού από το δραματικό φινάλε στο τρίτο σετ του αγώνα με τον Πανναξιακό, τους πανηγυρισμούς των ερυθρόλευκων κοριτσιών και την απονομή του πρωταθλήματος (όλο το άρθρο)

Ο Ολυμπιακός πανηγύρισε την κατάκτηση του πέμπτου πρωταθλήματος της ιστορίας του φτάνοντας σε κατακτήσεις τον ΖΑΟΝ και τα Βριλήσσια. Όλη η χρυσή βίβλος και τα κατορθώματα των ερυθρόλευκων. (όλο το άρθρο)

Ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε με 3-0 σετ επί του Πανναξιακού στου Ρέντη και έκανε το νταμπλ στο βόλεϊ γυναικών για πέμπτη συνεχόμενη χρονιά (όλο το άρθρο)

Σε ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι με δύο ομάδες που αδυνατούσαν να βρουν ελεύθερα σουτ, ο Άρης νίκησε τον ΠΑΟΚ για πρώτη φορά φέτος (69-65 στην παράταση) και έκανε το πρώτο βήμα για πρόκριση στα ημιτελικά της Stoiximan.gr Basket League. (όλο το άρθρο)

Η Μπάγερν νίκησε 6-0 τη Βόλφσμπουργκ στο "Volkswagen Arena" και αναδείχθηκε πρωταθλήτρια Γερμανίας για 27η φορά και 5η σερί! Εξασφάλιση του τίτλου 3 αγωνιστικές πριν το φινάλε της Bundesliga (videos) (όλο το άρθρο)

Η Λεβάντε νίκησε με 1-0 την Οβιέδο κι επέστρεψε και μαθηματικά στην Primera División μετά από ένα χρόνο απουσίας από την πρώτη ισπανική κατηγορία. (video). (όλο το άρθρο)

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο έγινε ο πρώτος σκόρερ των πέντε κορυφαίων πρωταθλημάτων του κόσμου με 367 γκολ, ξεπερνώντας τον Τζίμι Γκριβς και διατηρώντας από κάτω του τον Λιονέλ Μέσι (όλο το άρθρο)

Η Τουλούζ προηγήθηκε με τον Τόιβονεν στο "Stade Louis II.", αλλά η Μονακό επικράτησε 3-1 και με την 8η σερί νίκη της έκανε ένα ακόμη βήμα για την κατάκτηση του γαλλικού πρωταθλήματος. (όλο το άρθρο)