Η Εθνική Νέων Ανδρών γύρισε από το -11 του 27ου λεπτού, νίκησε τη Γερμανία (86-77) και θα αντιμετωπίσει το Μαυροβούνιο στο πρώτο νοκ άουτ παιχνίδι του Πανευρωπαϊκού Νέων Ανδρών (όλο το άρθρο)

σχετικά νέα

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε της Αναντολού Εφες ακόμα και με διαφορά 14 πόντων, όμως, τελικά χρειάστηκε δύο παρατάσεις, για να πάρει τη νίκη (102-97) (όλο το άρθρο)

Ο καπετάν Ισίδωρος Λιγνός στη γέφυρα του Andros (φωτ. Εν Άνδρω). (όλο το άρθρο)

Νέα ήττα στην Τουρκία για τον Άρη. Αυτή τη φορά, οι κιτρινόμαυροι "λύγισαν" απέναντι στη νεοφώτιστη στη μεγάλη κατηγορία Σακάρια (77-65) για το τουρνουά της Προύσας. (όλο το άρθρο)

Ο Μαρσέλο Μπιέλσα ψάχνει νίκη σχεδόν 1,5 μήνα με τη Λιλ, όμως η Μονακό δεν τον λυπήθηκε και έφτασε σε μεγάλη νίκη με 4-0 εκτός έδρας (όλο το άρθρο)

Αφού ο Νίκος Λάσκαρης έχασε και τον Λευτέρη Αρβανίτη από το ΔΣ της ΚΑΕ Άρης, η άμμος στην κλεψύδρα τελειώνει μέρα με τη μέρα (όλο το άρθρο)

Ο Ολυμπιακός πήρε άνετα την νίκη κόντρα στον Ερυθρό Αστέρα με 70-56 και προκρίθηκε στον τελικό του τουρνουά της Κρήτης (όλο το άρθρο)

Με εύκολη νίκη επί της ΑΕΚ Λάρνακας συνέχισε την προετοιμασία της για τη σεζόν 2017/18 η ΑΕΚ, καθώς τη διέλυσε (109-71) στην πρώτη μέρα του τουρνουά "Ζιβανάρειο Basketball Cup" (όλο το άρθρο)

Με ένα νέο tattoo στο δεξί μπράτσο εμφανίστηκε ο Νίκος Παππάς στο ΟΑΚΑ, για το ματς του Παναθηναϊκού με την Εφές Αναντολού (PHOTOS) (όλο το άρθρο)

Δείτε τις καλύτερες φάσεις του Γιάννη Μπουρούση από τη νίκη των Zhejiang Guangsha Lions επί των Fubon Braves (92-78), όπου ο διεθνής σέντερ σημείωσε 26 πόντους με 9/16 σουτ (VIDEO) (όλο το άρθρο)

Με τους διεθνείς να είναι παρόντες για πρώτη φορά φέτος, ο Παναθηναϊκός Superfoods επικράτησε στη β' παράταση της Αναντολού Εφές (102-97) σε φιλικό που έμοιαζε με επίσημο στο ΟΑΚΑ. Απολαυστικός με το "καλημέρα" ο Νικ Καλάθης!. (όλο το άρθρο)