Ο Ολυμπιακός όχι μόνο δεν κατάφερε να πάρει θετικό αποτέλεσμα στη Λεωφόρο, απέναντι στον αιώνιο αντίπαλό του, Παναθηναϊκό, αλλά συνέχισε τις προβληματικές εμφανίσεις του (όλο το άρθρο)

σχετικά νέα

Συναρπαστικό ήταν το ματς στην Τουλούζη με έξι γκολ, αλλά χωρίς νικητή, καθώς η τοπική ομάδα αναδείχθηκε ισόπαλη (3-3) με τη Μονακό (όλο το άρθρο)

Ματσάρα στην Λευκωσία, με τον τοπικό Ολυμπιακό να πετυχαίνει τρομερό γκολ με ψαλίδι στο 94' αλλά τον ΑΠΟΕΛ του Γιώργου Δώνη να παίρνει τη νίκη (3-2) στην τελευταία φάση του αγώνα (VIDEO) (όλο το άρθρο)

Είναι να μην σου μπουν υποψίες μετά το γκολ που δέχθηκε γκολκίπερ στη β' κατηγορία; Δες και βγάλε τα δικά σου συμπεράσματα (όλο το άρθρο)

Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες στιγμές των αναμετρήσεων του Σαββάτου (24/2) που διεξήχθησαν στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Super League Σουρωτή. (VIDEOS). (όλο το άρθρο)

Το ευκολότερο γκολ της καριέρας του σημείωσε στο Ντούισμπουργκ - Ινγκολσταντ ο Στέφαν Κούτσκε. Έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα προ κενής εστίας, αφού ο γκολκίπερ Μαρκ Φλέκεν είχε γυρισμένη την πλάτη για να πιει νερό. (όλο το άρθρο)

Δείτε το απίθανο τέρμα της Στουγιανίδου, σχεδόν από το κέντρο του γηπέδου, με το οποίο ο ΟΦΝΙ επικράτησε με 21-20 επί του ΠΑΟΚ στον τελικό του Κυπέλλου στο χάντμπολ των γυναικών. (VIDEO). (όλο το άρθρο)

Η Τζιρόρα άνοιξε το σκορ στο "Καμπ Νόου" πριν καν συμπληρωθούν τρία λεπτά αγώνα όμως ακολούθησε.. (όλο το άρθρο)

To γεγονός ότι δεν μπήκε γκολ στον αγώνα της Νέας Σμύρνης μεταξύ του Πανιωνίου με τον Αστέρα μάλλον θα πρέπει να αποδοθεί σε ανώτερη δύναμη. Εγινε ματσάρα και χάθηκαν τεράστιες ευκαιρίες. (όλο το άρθρο)

Το γκολ του Αντονί Μουνιέ κόντρα στην Λαμία λίγα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους έφερε έκρηξη συναισθημάτων στην πράσινη κερκίδα και συνθήματα για Αλαφούζο-Ουζουνίδη! (όλο το άρθρο)

Οι ΗΠΑ ξεπέρασαν με ευκολία το "εμπόδιο" (84-48) της Κούβας κι έκαναν το 3/3 στα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου του 2019, ενώ αήττητη παρέμεινε και η Ουρουγουάη που νίκησε εκτός έδρας την Αργεντινή με 88-83 (όλο το άρθρο)

Ο Απόλλωνας Πάτρας πήρε σπουδαία εκτός έδρας νίκη απέναντι στον Ηρακλή (91-84), την ώρα που η Δόξα Λευκάδας γύρισε από το -15 του 30ου λεπτού για να επιβληθεί του Ψυχικού. Συνεχίζει αήττητο το Περιστέρι. (όλο το άρθρο)

Η γυναικεία ομάδα πόλο του Ολυμπιακού πήρε 10-10 στο Κίρισι με την πρωταθλήτρια Ευρώπης, Κίνεφ, έχοντας πλέον το πάνω χέρι για πρόκριση στο Final-4 της Euroleague. Πέντε γκολ σημείωσε η Ασημάκη. (όλο το άρθρο)

Στη διεκδίκηση της πέμπτης θέσης της Super League, που θα του επιτρέψει να «ξεχρεώσει» άμεσα την (επικείμενη, βάσει και των δηλώσεων του Βασίλη Κωνσταντίνου) τιμωρία από την UEFA, επιστρέφει ο Παναθηναϊκός. Οι «πράσινοι» επικράτησαν στο «Απόστολος Νικολαΐδης» 2-0 της Λαμίας για την 23η αγωνιστική, με γκολ των Μουνιέ (48′) και Ινσούα (64′), και ανέβηκαν έκτοι, […]. (όλο το άρθρο)